
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Output Type | Fixed |
| Operating Supply Current | 10 µA |
| Quiescent Current | 84 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 475 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Current - Output 3 | 100 mA |
| Voltage - Output 3 | 3.3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90307
Ext.Price$0.90307
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90307 | $0.90307 |
| 10 | $0.73949 | $7.39490 |
| 25 | $0.68607 | $17.15175 |
| 50 | $0.63651 | $31.82550 |
| 100 | $0.59053 | $59.05300 |
| 300 | $0.54787 | $164.36100 |
| 500 | $0.50828 | $254.14000 |
| 1000 | $0.48684 | $486.84000 |
